Wynajem Kamperów Camper Mania Białystok, Sochonie, Wasilków. Wypożyczalnia kamperów

Czy obsługa kampera jest trudna?

Wynajem Kamperów Camper Mania Białystok, Sochonie, Wasilków. Wypożyczalnia kamperów

Na pytanie odpowiemy od razu. Nie, obsługa kampera jest banalna. Wymaga tylko kilku prostych działań. Jakich? Śpieszymy z odpowiedzią.

Kamper posiada 3 zbiorniki wody. Jeden przeznaczony jest na czystą – do łazienki i zlewu. Drugi – z tzw. wodą szarą – zbiera mydliny ze zlewu i prysznica. Trzeci to kaseta WC.

Opróżniania i tankowania wody dokonuje się w specjalnych punktach serwisowych, których w Polsce jest kilkaset. Ich rozmieszczenie na mapie znajdziesz m.in. na stronie internetowej Camper System. W każdym punkcie serwisowym jest kolumna serwisowa oraz specjalna betonowa płyta, na której należy postawić kamper.

Zajmiemy się najpierw zbiornikiem wody czystej. Ma on pojemność 100 litrów, a jego umiejscowienie możesz podejrzeć na zdjęciu. Odbierając kamper z naszej wypożyczalni, otrzymujesz napełniony zbiornik. Z upływem czasu, w zależności od zużycia, należy go uzupełniać. Posłuży do tego specjalny wąż znajdujący się w każdym serwisie. Wystarczy otworzyć kurek zbiornika widoczny na zdjęciach powyżej i wlać wodę.

Opróżnianie zbiornika z wodą szarą polega natomiast na odkręceniu zaworu, aby mydliny mogły wylać się do specjalnej kraty umieszczonej na wspomnianej betonowej płycie. Pojemność takiego zbiornika wynosi 120 litrów, co sprawia, że trzeba go opróżniać co 2-3 dni. Warto jednak robić to przy każdej możliwej okazji. Po pierwsze dlatego, że szara woda może gnić i wydzielać nieprzyjemny zapach. Po drugie jest to po prostu zbędny balast, który tylko obciąża pojazd.

Ostatnim zbiornikiem jest kaseta WC, potocznie nazywana „KOT-em” od słów: kaseta od toalety. Nie musimy kontrolować, czy należy ją już opróżnić, ponieważ została zainstalowana specjalna sygnalizacja, która poinformuje nas o takiej konieczności w odpowiednim momencie. Zawartość należy wylać do odpowiedniego miejsca oznaczonego na kolumnie serwisowej. Następnie pojemnik należy dokładni wypłukać i umieścić w nim specjalne tabletki neutralizujące zapachy. Znajdują się one na wyposażeniu kampera.

Na zdjęciu po lewej widać sygnalizator zapełnienia kasety. Umieszczono go za sedesem.

Kwestie zachowania czystości mamy już za sobą. Teraz elektryczność. Po zaparkowaniu kampera na kempingu prąd należy podłączyć, aby w gniazdkach było napięcie 220 V. Jeśli jednak nie będziesz mieć okazji na doładowanie prądu, kamper posiada akumulatory, które w przypadku braku zasilania zewnętrznego pozwalają na pracę oświetlenia wewnątrz i ładowanie sprzętu z gniazdek USB.

Ogrzewanie ciepłej wody uruchamia się po zaparkowaniu kampera i już po 15-20 minutach można brać ciepły prysznic lub zmyć naczynia. Kamper posiada również intuicyjne panele sterowania widoczne na zdjęciach.

Gwarantujemy, że każdy poradzi sobie z obsługą kampera, a w razie wątpliwości – zawsze służymy pomocą!

Skip to content