Wynajem Kamperów Camper Mania Białystok, Sochonie, Wasilków. Wypożyczalnia kamperów

Dlaczego ludzie wybierają vanlife

Wynajem Kamperów Camper Mania Białystok, Sochonie, Wasilków. Wypożyczalnia kamperów

Kiedy podróżować, jak nie dzisiaj? Praca zdalna, nauczanie domowe i usługi internetowe sprawiły, że nie musimy już być przywiązani liną do jednego miejsca. Dziś chcemy podróżować, odkrywać, doświadczać atrakcji z całego świata. Jednak czy to wystarczająca motywacja, by wywrócić swoje życie do góry nogami i zamieszkać w kamperze? Wspomniane udogodnienia, takie jak możliwość pracy z dowolnego miejsca na świecie sprawiły, że więcej ludzi może sobie pozwolić na van life. Nie jest to jednak bezpośrednia przyczyna, dla której wybierają taki styl życia. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, co charakteryzuje ludzi, którzy wybierają van life.

Minimalizm
Minimalizm stał się bardzo popularny i chyba nie można się z tego powodu dziwić. Każdy człowiek korzystający na co dzień z Internetu, bombardowany reklamami i informacjami, odczuwa przesyt. Co chwila dostajemy komunikat: “potrzebujesz” i “musisz wiedzieć”. Coraz więcej i więcej, jakby liczba niezbędnych potrzeb człowieka była większa, niż gwiazd na niebie. Minimaliści mówią stop i chcą uwolnić swoje życie od nadmiaru w każdym aspekcie. To doskonale wpisuje się w styl van life. Do takiego busa nie zabierzesz 3 szaf ubrań i gadżetów, a poprzez bycie w bliskości z naturą jesteś oddzielony od zalewu informacji.


Chęć przygód
Kto choć raz wybrał się na wycieczkę/wakacje, ten wie, że zawsze musi się przytrafić coś nieoczekiwanego. Pomyśl, ile więc przygód może czekać człowieka, który przemierza świat na co dzień? Nocując na kempingu, poznajesz mnóstwo ciekawych, a przy tym podobnych do Ciebie osób. Podczas drogi odkrywasz wiele miejsc, których nie znajdziesz w przewodnikach. Musisz też mierzyć się z wieloma przeciwnościami, które później stają się wspaniałymi historiami, które można wspominać przez lata.


Charakterystyczny styl życia
Przeciętny dzień mieszkańca kampera przebiega zupełnie inaczej. Z rana nie jedziesz do pracy, nie kosisz trawy przed domem, nie robisz zakupów w tym samym sklepie. Zamiast tego możesz robić długie spacery po wciąż nowych polanach i lasach, planować trasę na kolejny dzień i patrzeć się przez wciąż zmieniający się za oknem krajobraz. Z drugiej strony wiele rzeczy pozostaje bez zmian. Wciąż możesz gotować pyszne obiady, uczyć się języków czy robić zakupy przez internet.


Wolność
Chyba każdy podróżnik ma szczególne umiłowanie wolności. Lubi mieć przestrzeń dla siebie, odkrywanie nowych miejsc, ograniczenie powtarzalności i możliwość życia na własnych zasadach. Van life daje niezwykłe poczucie wolności. Nie tylko od miejsca, ale też konwenansów, ogólnie przyjętego stylu życia, przytłoczenia codziennością oraz od nadmiaru zbędnych przedmiotów
Skip to content