Wynajem Kamperów Camper Mania Białystok, Sochonie, Wasilków. Wypożyczalnia kamperów

Gdzie za granicą znaleźć postój dla kampera?

Wynajem Kamperów Camper Mania Białystok, Sochonie, Wasilków. Wypożyczalnia kamperów

Jedną z kluczowych wartości, jaką daje podróżowanie kamperem, jest wolność. Odkrywanie miejsc niedostępnych dla turystów, bliskie obcowanie z przyrodą… Chciałoby się tam zostać na dłużej, ale czy można? Dziś sprawdzimy, w których krajach znajdziemy najwięcej postojów dla kamperów.

Skandynawia

W kwestii noclegów na dziko najliberalniejsza okazuje się być Skandynawia. To tu obowiązuje „prawo północy”, zgodnie z którym można nocować w dowolnym miejscu, z wyłączeniem wyraźnych zakazów i odległości 100 m od zabudowy. Ponadto, w Skandynawii znajdziemy wyjątkowo dużo punktów serwisowych oraz tych z możliwością zatankowania wody. Istny raj dla kamperowiczów!

Rumunia

Ucieszą się również ci, których kusi podróż do Rumunii lub jej serca – Transylwanii. Pomiędzy zwiedzaniem kolejnych zamków można zatrzymać się na jednym z licznych parkingów. Dozwolone jest również rozbicie kempingu na dziko. Rumunia to ciekawy kierunek ze względu na drogę Transfogaraską, uznawaną za jedną z najpiękniejszych tras świata – w sam raz dla kampera.

Grecja

Grecja to klasyk gatunku. Plaże, klify, starożytne budowle – mnóstwo miejsc do zwiedzania. A noclegów? Wcale nie mniej, bowiem w Grecji do dyspozycji kampera jest bezpłatne, przestronne pobocze i setki parkingów. Zwiedzanie ułatwiają za to liczne zatoczki, pozwalające „zacumować” w pobliżu większości pięknych miejsc.

Albania

Ciekawych kierunków spoza Unii Europejskiej zaprosilibyśmy do Albanii, która wbrew mitom jest dla turystów naprawdę gościnna. Drogi są tu nowe, choć nie brakuje również bardzo stromych podjazdów. Zakazów nocowania/biwakowania na dziko raczej nie ma, ale liczba dobrze wyposażonych kempingów ciągle wzrasta i warto się na nie zdecydować ze względu na niską cenę.

Turystyka związana z van life rozwija się coraz prężniej. Parkingi i kempingi rosną jak grzyby po deszczu znacząco ułatwiając wielodniowe podróże. Warto z nich korzystać. Zwłaszcza, że życia w kamperze nie da się niczym ani opisać ani zastąpić.

Skip to content