Wynajem Kamperów Camper Mania Białystok, Sochonie, Wasilków. Wypożyczalnia kamperów

Pierwszy wyjazd kamperem – od czego zacząć?

Wynajem Kamperów Camper Mania Białystok, Sochonie, Wasilków. Wypożyczalnia kamperów

Pierwsza podróż kamperem jest momentem niezwykle ekscytującym. Jednak razem z pozytywnymi emocjami może pojawić się lęk, a nawet stres przed nowym wyzwaniem. Doskonale to rozumiemy i w tym artykule postaramy się poruszyć kwestie, które są kluczowe przed pierwszą trasą. Od czego zacząć, jak wyglądają noclegi, trasy i posiłki – praktyczne rady, które skutecznie pomogą uporać się z niepewnością.

Rezerwacja terminów

Tu zasada jest prosta im wcześniej zarezerwujemy termin, tym większy komfort wyboru auta i terminu będziemy mieli. Należy też wspomnieć o rodzajach sezonów. U nas dzielimy je na trzy: niski, średni i wysoki. Czym się różnią? Kosztem wynajmu za dobę. Najtaniej jest podróżować zimą, a najdrożej latem. Termin możesz zarezerwować telefonicznie ☎️+48 513 041 561.

Wybór kampera

O tym już napisaliśmy jeden artykuł. Zachęcamy do zapoznania się z nim TUTAJ. Każdy ma inne potrzeby, a co za tym idzie inny typ kampera będzie dla niego najwygodniejszy. Pytania, na jakie należy sobie odpowiedzieć to m.in.: Na jak długo wyjeżdżam? Ile osób będzie mieszkało w kamperze? oraz Jakich rozwiązań w kamperze potrzebuję? Odpowiedzi powinny nas nakierować na odpowiedni model. Jeżeli to nie wystarczy – śmiało się z nami skontaktuj! Pomożemy Ci.

Planowanie trasy

W tej kwestii widzimy co najmniej dwie alternatywy. Możemy wyznaczyć trasę samodzielnie lub skorzystać z gotowych propozycji dostępnych w Internecie lub w płatnych ebookach. Ta druga na pewno jest szybsza, wygodniejsza – i co może być ważne dla nowicjuszy caravaningu – sprawdzona. Wielu pasjonatów podróżowania dzieli się swoimi pomysłami na urlop, podpowiadają, gdzie się zatrzymać, co w tym punktach zastaniemy oraz co będziemy mogli zwiedzić w pobliżu. To bardzo komfortowe, w szczególności zważywszy na to, że pierwsza podróż to i tak trochę stresu – decydując się na gotową trasę, możemy być spokojni o jej jakość.

Jeżeli decydujesz się sam zaplanować trasę, są aplikacje, które Ci w tym pomogą:

A) Google Maps – każdy ją zna i naprawdę wielu na niej polega. Jej najlepszą cechą jest to, że zawsze jest zaktualizowana. Pokazuje nawet korki, wypadki drogowe etc. Jej wada – działa bardzo dobrze tylko wtedy, gdy ma dostęp do internetu.

B) Dlatego polecamy też mieć pobraną aplikację OsmAnd – to mapy, które uratują Cię kiedy np. w górach stracisz zasięg internetu. Jedyne co musisz zrobić, to przed wyruszeniem w trasę pobrać mapy, by móc z nich korzystać bez dostępu do sieci.

C) CamperContact, Camping info i Park4night – aplikacje nieco zbliżone do siebie – dowiesz się z nich o kempingach, parkingach, stellplatz’ach oraz innych miejscach, w których można legalnie zatrzymać się kamperem i przenocować. Można jest stosować wymiennie.

Noclegi

Tutaj mamy naprawdę ogromną dowolność. Możesz nocować w miasteczkach kempingowych, które zapewnią komfort i wygodę m.in..: dostęp do wody, sanitariów, sklepów i innych atrakcji. Można też nocować na dziko. Jednak UWAGA! Jeżeli wybierasz się do jakiegoś kraju, sprawdź jak lokalne prawo zapatruje się na takie inicjatywy. Po co niepotrzebnie narobić sobie kłopotów.

Sugerujemy, aby kilka pierwszych noclegów zaplanować. Pozwoli to na spokojnie wdrożenie się w nową rzeczywistość. Kolejne możecie śmiało wybierać spontanicznie. Kierując się swoimi zachciankami i potrzebami 🙂

Gdzie jeść?

Możesz stołować się w restauracjach, lokalnych punktach gastronomicznych lub… gotować samemu. W kamperze znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby przygotować pyszne śniadanie czy romantyczną kolację. Zlew kuchenny, lodówka, kuchenka (nawet do 3 palników) i całe mnóstwo schowków na produkty spożywcze. Jedzenie przygotowane w kamperze, choćby najprostsze, naprawdę smakuje inaczej!

Skip to content