Wynajem Kamperów Camper Mania Białystok, Sochonie, Wasilków. Wypożyczalnia kamperów

Pomysł na obłędny wyjazd!

Wynajem Kamperów Camper Mania Białystok, Sochonie, Wasilków. Wypożyczalnia kamperów

Kiedy dzień zaczyna się wydłużać, a temperatura podwyższać, czas na przebudzenie z zimowego snu. Pierwszy wiosenny wyjazd to swoista rozgrzewka przed rozpoczęciem prawdziwego sezonu kamperowego. Wyjazd powinien więc być na tyle angażujący, żeby nabrać wprawy i na tyle nieobciążający, by zachować chęci na kolejne.

Gdzie wyjechać na pierwszy, wiosenny wyjazd?

W tym roku proponujemy Wam przeprawę przez pas polskich nizin. Po drodze można zatrzymać się przy Kampinoskim Parku Narodowym, Wiśle i na spacer po łódzkiej starówce. Dalej mijamy Wrocław i lądujemy w Górach Stołowych, gdzie czeka nas kulminacyjna atrakcja – Błędne Skały.

Czym są Błędne Skały?

Nie bez powodu to tu kręcono sceny do wielu filmów, m.in. „Opowieści z Narni: Książe Kaspian”. Błędne skały to głębokie na kilka metrów, wąskie korytarze tworzące zachwycający, niepowtarzalny labirynt. Powstały w wyniku nierównej odporności poszczególnych warstw skalnych na wietrzenie, co zaskutkowało charakterystyczną fakturą. Abstrakcyjne wygięcia, szczeliny i kształty sprawiają, że skały ogląda się niczym obraz Dalego czy architekturę Gaudíego. Samo przemierzanie błędnych korytarzy jest natomiast atrakcją dla osób w każdym wieku.

Masz ochotę na więcej?

Jeśli po zwiedzeniu Błędnych Skał będziesz odczuwać niedosyt i poczujesz, że masz ochotę na dalszą podróż, mamy coś ekstra. Dla tych, którzy chcieliby zwiedzić jeszcze więcej miejsc podobnych do Błędnych Skał, polecamy oddalone o jedyną godzinę drogi Skalne Miasta. Tych, którzy dla odmiany woleliby przenieść się w głąb architektury miejskiej, zachęcamy do odwiedzenia Pragi. Znajduje się ona około 3 godziny drogi od Błędnych Skał.

Informacje praktyczne odnośnie wyjazdu do Czech

Na chwilę obecną (luty 2022) wjazd na teren Republiki Czeskiej jest możliwy na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. Osoby zaszczepione nie muszą wykonywać dodatkowego testu na obecność COVID-19. Osoby niezaszczepione muszą wykonać test PCR (ważność 72 h) lub antygenowy (ważność 24 h) przed przyjazdem. Tak jak w Polsce, należy mieć włączone światła mijania niezależnie od pory dnia. Nocować najlepiej na wyznaczonych kempingach. W pobliżu Skalnych Miast znajduje się np. Camping Aktief (Vernerovice), a w okolicach Pragi jest ich aż kilkanaście do wyboru.

To co? Zostało już tylko wybrać jeden z naszych kamperów i można ruszać w drogę!

Skip to content