Wynajem Kamperów Camper Mania Białystok, Sochonie, Wasilków. Wypożyczalnia kamperów

Rycerz na białym kamperze

Wynajem Kamperów Camper Mania Białystok, Sochonie, Wasilków. Wypożyczalnia kamperów

Dla wszystkich fanów średniowiecznej architektury, rycerstwa i mocarstwa Niemcy wydają się być obligatoryjnym kierunkiem podróży. Szacuje się, że jest tu ponad 20 000 zamków, pałaców, fortec i twierdz. By zwiedzić je wszystkie, potrzeba kilku lat, ale by odwiedzić te najznakomitsze, wystarczy jeden kamper.  

Neuschwanstein castle in Bavarian alps, Germany

Neuschwanstein – południowa Bawaria 

Powstawał od 1869 roku jako wyidealizowany średniowieczny zamek rycerski dla króla bawarskiego Ludwika II Wittelsbacha. Liczy ponad 200 pomieszczeń, a górną kondygnację zachodnią zajmuje prawie w całości Sala Tronowa. Był pierwowzorem zamku Śpiącej Królewny i inspiracją m.in. Andy’ego Warhola.  

Hohenzollern – Badenia-Wirtembergia 

Wzniesiony w połowie XIX wieku na 855-metrowej górze Hohenzollern. Wcześniej stały tu jeszcze dwie inne warownie, pierwsza w XI wieku, jednak dziś nie wiemy już o niej praktycznie nic. Obecny zamek odbudował książę Frederick Wilhelm IV Pruski. Wyróżniają go dziesiątki neogotyckich wierz, 140 pokoi i drzewo genealogiczne rodu.  

Cochem – nad Mozelą, w Dolinie Loary 

To gotycki zamek, którego początki sięgają XI wieku. W XVII został zniszczony, a następnie w XIX przebudowany w romantycznym stylu neogotyckim. Piękny widok dopełniają otaczające go winnice i urokliwe miasteczko. W środku natomiast zachwycają liczne rzeźby, trofea, porcelana, bogato zdobione meble czy XVI-wieczny piec kaflowy. 

Eltz – nad rzeką Elzbach 

To jeden z niewielu zamków, który pozostał nienaruszony podczas wojny o Palatynat. Od samego początku, przez 33 pokolenia, aż do dziś jest własnością tej samej rodziny Eltzów. Dla zwiedzających dostępna jest część kompleksu w postaci domów Rubenachów i Rodendorfów. Znajdziemy tu XV-wieczne dzieła sztuki, witraże czy księgi.  

Schwerin – wśród jezior Pojezierza Meklemburskiego 

To XIX-wieczny zamek w stylu historyzmu neorenesansowego. Jego wnętrza są pełne zbiorów władców Schwerinu – portretów, porcelany, rzemiosła artystycznego i broni palnej. Do części reprezentacyjnej udostępniono m.in. Pokój Legend, Gabinet Kwiatowy, Palarnię czy Salę tronową. Odwiedziny nie mogą obejść się też bez spaceru po wielkich i wspaniałych ogrodach otaczających zamek. 

A ponadto… 

Hohenschwangau 

Stolzenfels 

Moritzburg 

I wiele innych. Zamków w Niemczech jest tak dużo, że naprawdę warto mieć wygodny transport i nocleg, jakim jest kamper. Dzięki niemu w krótkim czasie przemieścimy się z jednego zamku do drugiego, maksymalnie oszczędzając cenny czas.  

 

Każdy nasz kamper cechuje się dużą ilością miejsca na bagaże. Zmieścisz w nim nawet rycerską zbroję i królewską suknię! 😉 

Skip to content