Wynajem Kamperów Camper Mania Białystok, Sochonie, Wasilków. Wypożyczalnia kamperów

Tyrol Południowy – must go fanów gór!

Wynajem Kamperów Camper Mania Białystok, Sochonie, Wasilków. Wypożyczalnia kamperów

Zapraszamy Was w podróż po Tyrolu Południowym – regionie rozpostartym między majestatycznymi, alpejskimi szczytami a śródziemnomorskim krajobrazem. To miejsce niezwykłe, pełne kontrastów. Przeplata się tu górski stoicyzm z grecką energią.

Idealnie odnajdą się tu rodziny. Trasy i wyciągi narciarskie są odpowiednio dostosowane do dzieci, nie zabrakło też zjazdów saneczkowych i parków tematycznych. Wybierając się w podróż kamperem, nie musimy obawiać się o brak miejsca na obfity bagaż w postaci nart czy specjalnych ubrań, a także tracić czasu na rezerwowanie miejsc noclegowych. Kamper będzie zawsze pod ręką, aby w razie potrzeby do niego wrócić, odpocząć, coś zjeść czy się odświeżyć. A czym jeszcze kusi Tyrol Południowy?

Możemy tu podziwiać olbrzymi Masyw Schlern. Ścięty jakby nożem grzbiet górski z dwoma skalnymi wieżami. Szczególnie pięknie prezentuje się o wschodzie i zachodzie słońca, gdy mieni się na różowo czy srebrno. Masyw Schlern otacza specyficzna aura mistyczno-magiczna, między innymi właśnie ze względu na paletę barw. W średniowieczu uważano, że to właśnie tutaj czarownice zlatują się na sabat i wywołują wielką burzę.

Widzicie te mieniące się żywą czerwienią szczyty Rosengarten? Takich zachodów słońca trudno doświadczyć gdziekolwiek indziej. Romantyczna aura gwarantowana! 😉

Warto też wybrać się na Seiser Alm, najwyżej położone i jednocześnie największe plateau w Europie. Ma powierzchnię około 8 tys boisk piłkarskich i jest pokryte gęstymi, zielonymi trawami. W tym regionie słońce świeci 300 dni w roku, a więc piękne widoki gwarantowane! Oprócz gór, na zwiedzających czekają dziesiątki zamków, dolin porośniętych winnicami oraz sadów jabłkowych idealnych na wędrówki.

Czym lepiej się tam wybrać, jak nie kamperem? 😉

Skip to content