Wynajem Kamperów Camper Mania Białystok, Sochonie, Wasilków. Wypożyczalnia kamperów

Francja kamperem

Wynajem Kamperów Camper Mania Białystok, Sochonie, Wasilków. Wypożyczalnia kamperów

Żaden podróżnik, wędrowiec i włóczykij nie wyobrażają sobie urlopu spędzonego w hotelu. “Po to się wyjeżdża, żeby coś zwiedzić, przeżyć przygodę” – czujesz to samo? W takim razie właśnie dla Ciebie zostały stworzone kampery. To one pozwalają przemierzać ogromne odległości bez straty czasu na publiczny transport i nocowanie w hotelach. Z racji tego, że nie każdy może pozwolić sobie na dwumiesięczny urlop, przygotowaliśmy przewodnik “jedynie” po wschodniej części Francji. Ruszamy? 

Strasburg 

Tuż po przekroczeniu niemieckiej granicy lądujemy na naszym pierwszym przystanku. W Strasburgu polecamy odwiedzenie m.in. Katedry Najświętszej Maryi Panny. W jej wnętrzu znajdziemy doskonale zachowany, monumentalny zegar astronomiczny z XIV wieku. Mierzy aż 18 metrów! Lekkie cardio w postaci 330 schodów pozwoli natomiast znaleźć się na tarasie widokowym. Stąd ujrzymy zachwycającą panoramę Strasburga! 

Kolejnym must-have jest La Petit France, czyli tzw. „Mała Francja”. Dawniej – dzielnica garbarzy oraz rybaków, obecnie – zagłębie turystycznych hoteli i restauracji.  Po sycącym obiedzie warto jeszcze przejść się na spacer po La Petit France – można się zakochać! 

Dijon 

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem musztardy, czy też nie, miasto Dijon z pewnością przypadnie Ci do gustu. To tu, idąc bajecznym starym miastem, możesz podążyć tropem 22 sów (la rue de la Chouette). W Dijon nie brakuje urokliwych zabytków i ciekawych muzeów, a wszystko można zobaczyć również z perspektywy panoramy miasta, widocznej z wieży Philippe le Bon. 

PS. Opuszczając miasto, pamiętaj o odwiedzeniu wielu pobliskich winnic!

Lyon 

Zwiedzanie rozpoczniemy od dzielnicy Croix Rousse słynącej z tzw. traboules – labiryntu wąskich uliczek połączonych sekretnymi przejściami i korytarzami. Ta charakterystyczna zabudowa ułatwiała niegdyś tkaczom jedwabiu, zamieszkującym tamtejszą okolicę, transport ciężkich bel z tkaninami.  

Z Croix Rousse przeniesiemy się do pobliskiej dzielnicy Presqu’ile – zagłębia zabytków, sklepów, muzeów, restauracji czy kawiarni. Czeka tu również Pałac Św. Piotra, muzeum zwane Małym Luwrem i plac Antonin Poncet z lyońską Operą. Dalej zwiedzimy gotycko-renesansowy Stary Lyon nad brzegiem rzeki Soany, wzgórze Fourvière z piękną bazyliką i parkiem archeologicznym, a na deser restaurację L’Auberge du Pont de Collonge, wyróżnioną aż trzema gwiazdkami Michelina. 

Marsylia 

Wielbiciele nadmorskich klimatów z pewnością ucieszą się z wizyty w Marsylii pełnej przyjemnych, piaszczystych plaż. Należą one do Zatoki Lwiej Morza Śródziemnego, dzięki czemu możesz liczyć na pewną pogodę i ciepła wodę. Marsylia to jednocześnie drugie największe miasto Francji i stolica Prowansji. Ciekawe, czy znajdziesz w niej podobieństwa do Paryża? 

Nicea 

Stolica Lazurowego Wybrzeża. Mieszanka kulturowa 350-tysięcznej ludności pozwoli Ci usłyszeć języki z całego świata. Najlepiej podczas spaceru po nadmorskiej promenadzie, która ma aż 7 km długości! Przez większą część roku świeci tu słońce, a klimat jest bardzo sprzyjający. Miejscami, które warto odwiedzić jest tu także stare miasto z największym targiem prowansalskim w regionie, Wzgórze Zamkowe czy Stary Port.  

 

Jeśli zaciekawił Cię taki pomysł na urlop, koniecznie sprawdź flotę naszych kamperów i już dziś zacznij planować wymarzoną podróż do Francji! 

Skip to content